Важкі часи для AC/DC: повернення без двох головних членів гурту. Промо-відео «Rock or Bust».

Мульти-платиновий блюз-рок гурт AC/DC розповідає про те, як продовжує рух без Малкольма Янга і Філа Радда.

Перші проблеми AC/DC почалися ще до запису нового альбому «Rock or Bust» у Ванкувері (в травні минулого року): барабанщик гурту Філ Радд на 10 днів спізнився на запис.

"То він приходив, то його не було, то він був", – згадує гітарист Енгус Янг. – "Ми не той гурт, який любить чекати". І ось, в один момент, продюсер Брендан О'Брайан вирішив дати Радду останній шанс, заявивши, що "якщо до п'ятниці він тут не з'явиться, то ми візьмемо нового барабанщика".

Радд все-таки з'явився і, як каже Янг, "просто зробив свою роботу." Але гітарист зазначає, що бачив його і в кращій формі. "Це був не той Філ, якого ми знали і з яким закінчили останній тур. Він запустив себе".
У жовтні Радд пропустив фотосесію і запис кліпу в Лондоні. Потім 6 листопада він був арештований у своєму будинку в Новій Зеландії і звинувачений у замовленні кілера. Але звинувачення було знято у зв'язку з відсутністю точних доказів. Зараз Радда досі звинувачують у вбивстві й зберіганні метамфетаміну та канабісу.

У заяві для преси AC/DC сказали, що вони були готові піти далі без нього: "Відсутність Філа не вплине на вихід нашого нового альбому «Rock or Bust» і майбутнього туру в наступному році." Янг підтверджує це в інтерв'ю через тиждень після арешту Радда: "Безумовно, зараз під питанням ситуація із барабанщиком. Але він, без сумнівів, буде". Гітарист зізнався, що був шокований, коли дізнався про неприємності Радда. «Наші проблеми почалися ще до цієї ситуації. Але мета у нас була, і ми йшли вперед».

Янг говорить і про більш масштабну "діру", що, безсумнівно, вплинуло на ритмічну потужність AC/DC, – це втрата Малкольма Янга, старшого брата Ангуса, ритм-гітариста із залізною волею, який страждає від деменції і знаходиться зараз під постійним доглядом у досі невстановленому місці в Австралії. Малкольму 61, під час запису «Rock or Bust» його не було, він назавжди пішов з гурту, заснованого ним і Ангусом у Сіднеї в 1973 році. Зараз у складі гурту: 59-річний Ангус у своїй знаменитій у всьому світі шкільній формі, вокаліст Брайан Джонсон, басист Кліфф Вільямс і новий ритм-гітарист Стіві Янг, 58-річний племінник Малкольма і Ангуса.
"Мел завжди хотів щоб наш гурт жив", – каже Джонсон. – "І я не збираюся говорити –"Ні".

"Це щось таке, що справді відбувалося протягом довгого часу", – каже Ангус, вперше публічно розповідаючи про стан Малкольма під час розмови в жовтні. Ці симптоми, провали в пам'яті і проблеми з концентрацією "з’явилися ще до останнього проекту", – альбому AC/DC 2008 року – «Black Ice». Але Ангус каже, що Малкольм "як і раніше був здатний продовжувати роботу, бо він знав, чого хотів. Тоді я сказав йому: "І ти готовий пройти з усім цим заради гурту, заради того, що ми робимо?" На що він відповів: "Чорт, так!" Ангус зазначає, що для Мела було важливо закінчити те, що він почав.

Схилившись над чашкою чаю в лондонському готелі, Ангус розповідає про те, що Малкольм проходив лікування вже під час свого останнього туру з AC/DC, з 2008 по 2010 рік. "Він отримував хорошу допомогу і гарне медичне обслуговування", – зазначає музикант. Малкольм "переучував заново багато речей", зокрема рифи, створені ним для найпотужніших пісень AC/DC, і для нього це було дуже дивно. Але він завжди залишався впевненим хлопцем і наша робота тривала."

І все ж таки Малкольм присутній на «Rock or Bust». 11 нових пісень зараховані, як Янг-Янг. Значною мірою вони побудовані на напрацюваннях AC/DC з минулих записів. Ангус не гратиме будь-що з нового матеріалу, над яким працював. "Це відбулося б тільки за тієї умови, якби він повернувся", – зізнається Ангус. Він попросив керівництва у свого іншого старшого брата Джорджа, члена австралійського рок-гурту 60-их років «The Easybeats», який був співпродюсером AC/DC в їх ранні роки. Але Ангус говорив брату: "Ти сам повинен прийняти рішення щодо того, що робиш." Він і Малкольм народилися в Глазго і виросли в Сіднеї; вони змогли знайти заміну незамінному вокалісту AC/DC Бону Скотту, який помер у 1980 році, найнявши Брайана Джонсона, енергійного англійця з пронизливим виттям, після чого випустили один з найбільш продаваних альбомів усіх часів «Back In Black». Наприкінці 2013 року, Ангус почав роботу зі Стіві, сином його і Мела старшого брата (якого теж звуть Стівом). Був період, коли Стіві замінював Мела. В 1988, коли Мел тимчасово покинув гурт, щоб позбутися проблем з алкоголем.

Енг, Мел і Стіві були близькими друзями, вони разом відвідували школу в Австралії; пізніше Малкольм створював демо для деяких гуртів Стіві. "Ангус розповів мені про те, що відбувається з Мелом", – каже Стіві. – «З таким гуртом цього не повинно було бути – це просто неможливо». Стіві, який живе в Бірмінгемі (Англія) вилетів до Австралії, щоб провідати Малкольма, "зрозуміти для себе глобальність проблеми". "Фізично з Мелом було все добре, але не думаю, що він зміг би брати участь у турі".

"Це було жахливо, але все-таки дуже круто працювати над новим альбомом", – каже Джонсон. – "Для Енга було дивно працювати без Мела". Джонсон згадує, як вночі, проходячи повз готельний номер Стіві, він бачив, як Енг показував йому, як грати пісні, показував рифи".

Продовження існування гурту після туру-2015 залишається під питанням. Все це залежить від Енга. "Енгусу не вистачає Мела, йому нема на кого спертися", – відзначає О'Брайан. – "В якийсь момент йому доведеться вирішити, продовжити цю справу, або ж він вже "відкусив свій шматок".

Малкольм не чув ще «Rock or Bust».<>br "Він як і раніше любить свою музику", – каже Енгус. – "Ми впевнені, що він слухає Чака Беррі, трохи Бадді Холлі". Енг вірить, що просунеться далі по цій дорозі і в записі, навіть без Радда, він робитиме все за стандартами свого брата. "Адже подумайте, Мел продовжував гастролювати до самого кінця, поки міг це робити".

"Арешт Радда був великим ударом для нас", – зізнається Янг. – "Але тур однаково буде. Ми до цього прагнемо."

BY DAVID FRICKE | November 14, 2014

Переклад: Ксенія Сіра

Переклад на Українську: Віка Осіпова

 

Вхід